Artykuł

Rozszerzony program „Mój Prąd”. W edycji 5.0 nowe formy dofinansowania

Bezpieczeństwo energetyczne

Autor: PKEE

Dotychczas w ramach programu „Mój Prąd” można się było starać przede wszystkim o dofinansowanie uruchomienia instalacji paneli fotowoltaicznych. Wraz z początkiem kwietnia zostanie on rozszerzony również o kolektory słoneczne i pompy ciepła.

O zasadach programu „Mój Prąd” i jego kolejnych edycjach regularnie informowaliśmy, bo stał się bardzo ważnym wsparciem dla indywidualnych prosumentów chcących inwestować w swoich gospodarstwach domowych w odnawialne źródła energii.

https://liczysieenergia.pl/moj-prad-4-0-nowa-edycja-programu-nowe-zasady-warto-je-znac/

W połowie marca Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czyli operator programu „Mój Prąd”, przekazał, że czwarty nabór wniosków o dofinansowanie został zamknięty z powodu wyczerpania budżetu przewidzianego na wypłaty dotacji. Ale od razu też padła deklaracja…
„Jednocześnie informujemy o trwających przygotowaniach do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków o dofinansowanie” – zapewniał wówczas NFOŚiGW.

Już znamy nieco więcej szczegółów. Wiadomo, że program „Mój Prąd” nie tylko zostanie utrzymany, ale nawet rozszerzony.
Wiadomość taką podała podczas niedawnego spotkania w Kozienicach (Mazowsze) minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Potwierdziła, że w edycji 5.0 maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 58 tys. zł.

„Rozszerzamy program „Mój Prąd” o dofinansowanie do zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. Dzięki temu program będzie kompleksowym wsparciem w procesie przekształcania budynku jednorodzinnego w niskoemisyjny i efektywny energetycznie dom” – stwierdziła.
Dodając: „To nasza odpowiedź na najczęściej zgłaszane nam potrzeby społeczne. Niezależnie od tego, czy dziś dom ogrzewany jest gazem, peletem czy ciepłem systemowym, od kwietnia będzie można dokonać remontu i inwestycji, które pozwolą w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania i energii elektrycznej” – zapewniła.

Nowa edycja programu „Mój Prąd 5.0” ruszy już w kwietniu.