WIEDZA DLA KONSUMENTA

Domowe oszczędzanie

Ceny prądu rosną, nie tylko w Polsce. Na tej stronie znajdują się informacje o kształtowaniu się cen energii, o tym jak przekładają się one na rachunki za prąd oraz jak można zmniejszyć jego wysokość i ograniczyć ponoszone wydatki.

JAK WYBRAĆ SPRZĘT

Wybierając żelazko o nieco mniejszej mocy, możesz zaoszczędzić nawet 90 zł rocznie! Wybór sprzętu to decyzja zakupowa, taka jak zakup ubrań czy artykułów spożywczych, dlatego warto podejmować ją rozsądnie – kierując się swoimi potrzebami oraz możliwościami. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę.

JAK KORZYSTAĆ ZE SPRZĘTÓW

Większość noszonych przez nas ubrań można wyprać w niższych temperaturach, a wręcz jest to zalecane przez producentów. Jeśli w 50 cyklach prania w roku, zmniejszymy temperaturę z 60 do 40 stopni C, zaoszczędzimy około 20 zł rocznie.

JAK WYBRAĆ TARYFĘ

Uwielbiasz pracę w przydomowym warsztacie? A dodatkowo w weekendy nadrabiasz „zaległości” w serialach i prace domowe? Rozwiązaniem dla ciebie może być taryfa G12w, czyli tzw. taryfa weekendowa, w której mniej za energię zapłacimy nie tylko w nocy, ale również w święta i dni wolne od pracy.