Artykuł

Program „Mój Prąd”: próg dochodowy nie jest brany pod uwagę

Ceny energii

Autor: PKEE

Tylko w pierwszym tygodniu funkcjonowania piątej edycji programu „Mój Prąd” złożono ponad cztery tysiące wniosków na łączną kwotę niemal 36 milionów zł. Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomniał, że dochody wnioskodawców nie są brane pod uwagę.

Jak już podawaliśmy, 22 kwietnia rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach piątej edycji programu „Mój Prąd”. Nowością jest możliwość otrzymania wsparcia do zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę.

Więcej szczegółów tutaj: https://liczysieenergia.pl/startuje-nowa-edycja-programu-moj-prad-budzet-blisko-miliard/

Program wystartował kilkanaście dni temu, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z informacji przekazanych przez Pawła Mirowskiego, wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, tylko w pierwszym tygodniu od uruchomienia naboru złożono blisko 4,5 tysiąca wniosków. Łącznie opiewały na prawie 36 milionów złotych.
Największym zainteresowaniem cieszą się dotacje do paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Te drugie są nowym komponentem, który pojawił się w tej edycji programu.

„W ramach #MójPrąd 5.0 wnioskodawcy będą mogli otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę, kolektory słoneczne na ciepłą wodę oraz różnego typu pompy ciepła. Całościowy budżet na realizację celów programu Mój Prąd wynosi już 955 milionów złotych” – podawało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Z kolei prezes Mirowski, w wypowiedzi dla Polskiego Agencji Prasowej, podkreślił, iż w programie „Mój Prąd” próg dochodowy nie jest brany pod uwagę, a więc także dochody wnioskodawców. Tak było w poprzednich edycji, i nic się nie zmieniło.

Pamiętaj jednak należy, że NFOŚiGW refinansuje inwestycję, czyli ona musi najpierw zostać przeprowadzono i opłacona, instalacja PV podłączona do sieci elektroenergetycznej, wtedy można się starać o dofinansowanie.

Obecnie obowiązujące zasady, czy kryteria można poznać na stronie https://mojprad.gov.pl/