Artykuł

Zmienisz nawyki, oszczędzisz na rachunkach – także za energię. Posłuchaj rad Ciepłopolskich

Bezpieczeństwo energetyczne

Autor: PKEE

Niewielka zmiana codziennych zachowań może istotnie pomóc w oszczędzaniu ciepła i energii, a to z kolei będzie miało bezpośredni wpływ na wysokość comiesięcznych rachunków. Dzięki rozmaitym kampaniom edukacyjnym poznajemy najskuteczniejsze „triki”. Jedną wcześniej przygotował Polski Komitet Energii Elektrycznej, a w innej główną rolę odgrywają Iza i Marek Ciepłopolscy.

Na stronie liczysieenergia.pl wielokrotnie informowaliśmy o skutecznych sposobach na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Oczywiście, poradnik przygotowany przez ekspertów Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej cały czas pozostaje aktualny i warto się z nim zapoznać.

https://liczysieenergia.pl/domowe-oszczedzanie/

Ponieważ jednak zima trwa, a temperatura na dworze w ostatnich dniach nie rozpieszcza, to i w mieszkaniach lub domach stało się chłodniej. Jak temu zaradzić, a równocześnie nie włączać grzewczych urządzeń, które będą „pożerały” prąd i przez to wzrosną comiesięczne rachunki?
Pomoże w tym trwająca od kilku miesięcy kampania „Liczy się ciepło”, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, wspierające branżę wytwórców ciepła i energii elektrycznej. Partnerem akcji są m.in. PGE Energia Ciepła, Tauron i Energa.
Jej głównym celem jest zmiana nawyków, które mogą mieć ogromny wpływ na komfort całej rodziny. Oczywiście, także na wysokość kosztów, również za energię elektryczną. Aby obrazowo i w przystępny sposób przedstawić porady stworzono wirtualną parę Izę i Marka Ciepłopolskich, którzy są lokatorami mieszkania w bloku.

„Każdy może oszczędzać ciepło w swoim mieszkaniu i jednocześnie optymalizować rodzinny budżet. Wystarczy obniżyć temperaturę w kaloryferze zaledwie o jeden stopień, by zaoszczędzić aż 5 % na rachunkach. Sprawdź, jakie jeszcze proste zmiany wprowadzić w mieszkaniu, by zapewnić sobie komfort cieplny oraz niższe comiesięczne opłaty” – podkreślają organizatorzy kampanii.

Co zrobić z oknami?

Jak zatrzymać „uciekające” ciepło?

Cieplej, choć temperatura bez zmian

Zrezygnuj ze złych nawyków

Więcej przydatnych porad znajdziesz TUTAJ https://liczysiecieplo.pl/