Artykuł

Prezes Taurona o potrzebie reakcji na propagandę Rosji. Wskazuje kampanię PKEE „Walczymy o Polską Niezależność”

Bezpieczeństwo energetyczne

Autor: PKEE

 

„Celem rosyjskiej wojny informacyjnej jest wywołanie paniki w europejskich społeczeństwach” – mówi Paweł Szczeszek, prezes Taurona. Jako skuteczną odpowiedź, która punktuje manipulacje Kremla oraz demaskuje odpowiedzialnych za kryzys energetyczny, wskazał kampanię informacyjną Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej „Walczymy o Polską Niezależność”.

Sytuacja na globalnym rynku energetycznym, skutki wojny propagandowej, a także cele działań Rosji, to główne tematy rozmowy dziennikarza serwisu BiznesAlert.pl Wojciecha Jakóbika z Pawłem Szczeszkiem, prezesem TAURONA. Szef spółki, która odgrywa ważną rolę w systemie bezpieczeństwa energetycznego Polski, został zapytany m.in. o to, skąd biorą się tak wysokie obecnie ceny energii.

„Napaść Rosji na Ukrainę wstrząsnęła całym światem. Skutki tego konfliktu odczuwają szczególnie energetycy, bo surowce z Rosji dla naszej branży miały duże znaczenie. Rosja jako narzędzie swojej imperialnej polityki wykorzystuje surowce, to jeden z komponentów wojny hybrydowej. Rosja wykorzystuje surowcową pięść jako groźbę. Ostatnie miesiące dowiodły, że groźby nie są jedynie czczymi pogróżkami. Za kurtyną słów Rosja stara się utrzymać hegemoniczną pozycję na europejskim rynku energetycznym” – wyjaśnił Szczeszek. Potwierdził również, że w światowej energetyce trwa wojna propagandowa.

„Nasz sektor został wciągnięty w wojnę informacyjną, która jest istotnym składnikiem wojny hybrydowej wytoczonej przez Rosję całej Europie. Staramy się na bieżąco walczyć z dezinformacją, suflowaną przez Putina i powielaną w niektórych mediach, a przede wszystkim w mediach społecznościowych” – tłumaczył.

„Wykorzystujemy do tego wiele narzędzi, intensywny monitoring przestrzeni medialnej, nasze kanały społecznościowe, a także aktywnie pokazujemy, kto jest odpowiedzialny za kryzys energetyczny w Europie. Temu służy szeroko zakrojona kampania informacyjna Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej – Walczymy o Polską Niezależność” – stwierdził prezes Paweł Szczeszek.

Więcej informacji na temat kampanii PKEE można znaleźć TUTAJ

Wśród głównych celów kampanii PKEE wskazuje odpowiedź na rosyjską dezinformację.

„Jest prosta” – mówił. „Rzetelna, merytoryczna informacja dotycząca funkcjonowania sektora energetycznego, rzeczywistych przyczyn wzrostu cen energii oraz roli putinowskiej Rosji w kryzysie energetycznym w Europie. Pamiętajmy, że celem rosyjskiej wojny informacyjnej jest wywołanie paniki w europejskich społeczeństwach. Informujemy więc o przedsięwzięciach rządu i firm energetycznych, które chronią Polaków przed wysokimi cenami energii elektrycznej i ciepła” – podkreślił prezes Taurona.

Całość wywiadu na stronie BiznesAlert.pl
https://biznesalert.pl/tauron-kryzys-energetyczny-kampania-pkee-putin/