Artykuł

Powód montażu mikroinstalacji? Badanie TAURONA: przede wszystkim oszczędności

Badania

Autor: PKEE

Wśród klientów TAURONA przeprowadzono badanie, w którym padło pytanie o przyczyny stojące za montażem mikroinstalacji. Zdecydowana większość, bo aż blisko 80 procent osób, wskazało na oszczędności, jako główny powód podjęcia takiej decyzji.

„Dzięki rozwiązaniom, które przynoszą oszczędności wspieramy gospodarstwa domowe w efektywnym pozyskiwaniu i gospodarowaniu energią. Włączamy klientów do Zielonego Zwrotu i tym samym do sieci energetycznej TAURONA podłączona jest już blisko jedna trzecia wszystkich mikroinstalacji w Polsce” – podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Spółka rusza z nową kampanią informującą o rozwiązaniach wspierających zarówno oszczędności, jak i domową efektywność energetyczną.
„Szacujemy też, że tylko w tym roku kolejne 2 mln złotych z naszego programu dofinansowania trafi do domowych budżetów klientów, którzy zdecydują się na wymianę ogrzewania na bardziej wydajne” – dodał prezes TAURONA.

Jak zwracają uwagę eksperci TAURONA, na największe oszczędności mogą liczyć te gospodarstwa domowe, które zmaksymalizują autokonsumpcję, czyli bieżące zużycie produkowanej energii elektrycznej.

„Im lepiej dopasowana instalacja do rzeczywistego zużycia i większa autokonsumpcja energii wytworzonej przez tę instalację, tym oszczędności z fotowoltaiki są większe i można znacząco obniżyć rachunki za energię” – podaje spółka. – „Dodatkowo w ramach wsparcia klientów, którzy posiadają już funkcjonującą instalację fotowoltaiczną, TAURON w ramach usługi Ochrona fotowoltaiki 24H, umożliwia unikalne ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej, obejmujące jej urządzenia oraz potencjalną utratę przychodów na skutek nieczynnej mikroinstalacji”.

Oszczędności klientów związane są z wielkością produkcji energii elektrycznej. W tym zakresie ubezpieczyciel odpowiada za stratę finansową ubezpieczonego spowodowaną wystąpieniem niższej produkcji energii elektrycznej niż zakładana teoretycznie dla danej mikroinstalacji do 4500 zł w każdym rocznym okresie ubezpieczenia.