Artykuł

PGE wyróżnione w międzynarodowym badaniu wśród ekspertów. Za relacje inwestorskie

Rynek energii

Autor: PKEE

W międzynarodowym badaniu Institutional Investor przeanalizowało działalność spółek z całego świata i wskazywano te, które reprezentowały najwyższy poziom relacji inwestorskich. W Polsce za lidera została uznana PGE Polska Grupa Energetyczna.

Institutional Investor od ponad 20 lat przeprowadza niezależne badania, które są uznanym na świecie rankingiem oceniającym relacje inwestorskie, biura maklerskie i profesjonalistów branży. W badaniu, które było podstawą do przygotowania rankingu za ubiegły rok, wzięło udział 271 analityków i zarządzających reprezentujących 183 instytucje finansowe.

PGE Polska Grupa Energetyczna została uznana za spółkę z najlepszymi relacjami inwestorskimi w Polsce. Wyróżnienie zostało przyznane we współpracy z IR Society Polska, organizacji zrzeszającej środowisko relacji inwestorskich w Polsce.

Jednocześnie z wyróżnieniem w gronie polskich spółek PGE została najlepiej oceniona wśród  wszystkich firm użyteczności publicznej w całym regionie. PGE zajęła pierwsze miejsce m.in. w kategoriach najlepszego zespołu relacji inwestorskich, najlepszego programu IR oraz najlepszego ESG.
Z kolei Filip Osadczuk, dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i ESG PGE SA, zajął pierwsze miejsce indywidualnie w kategorii najlepszego profesjonalisty z obszaru relacji inwestorskich.

„Profesjonalizm relacji inwestorskich PGE został kolejny raz doceniony przez uczestników rynku kapitałowego. Jest to ocena tym cenniejsza, że dokonywana przez ekspertów – analityków i zarządzających funduszami inwestycyjnymi. Wyróżnienie ma szczególnie znaczenie w okresie kluczowych zmian zachodzących nie tylko w PGE lecz w całej polskiej energetyce. Jest to potwierdzenie transparentności wobec rynku kapitałowego prowadzonych przez nas działań” – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Relacje inwestorskie firm oceniano według kryteriów: użyteczność konferencji inwestorskich i spotkań z inwestorami, konferencje wynikowe, znajomość biznesu i rynku, umiejętność szybkiego reagowania, autorytet i wiarygodność, terminowość, spójność i szczegółowość ujawniania informacji finansowych.