Artykuł

PGE: Prowadzimy w zielonej zmianie

Bezpieczeństwo energetyczne

Autor: PKEE

Osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku – to wyzwanie podjęte przez PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. „Już teraz jesteśmy liderem w Polsce w produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych” – podkreśla spółka.

„Konsekwentnie realizujemy strategię zakładającą wielkie inwestycje w zieloną energię. W ciągu dekady nasza działalność opierać się będzie na wytwarzaniu energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, produkcji ciepła w oparciu o niskoemisyjny gaz, niezawodnej dystrybucji energii elektrycznej i przyjaznej klientowi obsłudze sprzedaży” – zapewnia PGE.

Podkreślając, że transformacja energetyczna i łączące się z nią zmiany to wielkie wyzwanie. „Nakłady inwestycyjne na rozwój zaplanowanych projektów w nadchodzących latach wyniosą setki miliardów złotych. Grupa PGE ma jednak unikalne doświadczenie w rozwoju infrastrukturalnych projektów energetycznych, a właśnie te kompetencje będą potrzebne w realizacji inwestycji” – zaznaczono.

„Prowadzimy w zielonej zmianie: w dosłownym tego słowa znaczeniu i jako opiekun oraz doradca naszych Klientów i jako lider zmian na polskim rynku elektroenergetycznym” – zapewnia PGE i podaje konkretne dane:
• 20 lądowych elektrowni wiatrowych
• 24 farmy fotowoltaiczne
• 2 magazyny energii i systematycznie budujemy nowe.

Energetykę odmieniamy przez Bałtyk
My już teraz odmieniamy energetykę i budujemy największą polską farmę wiatrową na Bałtyku.

Niesiemy zieloną zmianę
Zmierzamy w dobrym kierunku. Przed nami kolejne inwestycje w odnawialne źródła energii, by Polska stawała się coraz bardziej zielona.

Zielona zmiana przyświeca każdemu
W kwestii odnawialnych źródeł energii mamy jasność – stawiamy farmy fotowoltaiczne i wiatrowe w całym kraju.

Więcej ciekawych filmów i zdjęć można zobaczyć tutaj KLIKNIJ