Artykuł

Ostrzeżenie przed oszustwem! Podszywają się pod PGE, chcą wyłudzić pieniądze

Ceny energii

Autor: PKEE

W sieci pojawiła się strona, na której zamieszczono ofertę uczestnictwa w programie inwestycyjnym. Posłużono się nazwą „PGE Energia”. To ordynarne oszustwo! „Nie prowadzimy żadnych programów inwestycyjnych w sieci” – podkreśla w komunikacie spółka PGE Polska Grupa Energetyczna.

Niestety, w internecie często dochodzi do prób wyłudzenia tożsamości, pieniędzy, czy innego rodzaju przestępstw. W tym celu przestępcy podszywają się również pod banki, urzędy, instytucje państwowe, nawet policję. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym.
Tym razem pojawiła się strona „PGE Energia”, na której zamieszczono zachętę do inwestowania. To pułapka zastawiona przez oszustów.

„UWAGA! W internecie pojawiły się strony on-line podszywające się pod Grupę PGE, które zachęcają użytkowników do inwestowania w program inwestycyjny. PGE Polska Grupa Energetyczna nie prowadzi w sieci żadnych tego typu działań” – ostrzega w komunikacie spółki PGE.

„Zwracamy się do wszystkich użytkowników internetu i przestrzegamy przed tego typu stronami” – dodano.

Oficjalny adres strony Grupy PGE to: https://www.gkpge.pl/

Tutaj więcej informacji o oszustwie, a także adres, pod który można wysyłać informację o podobnych stronach
https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/komunikaty-prasowe/inne/uwaga-na-falszywe-strony-podszywajace-sie-pod-pge-i-zachecajace-do-inwestowania

„Bądźcie czujni w sieci!” – apeluje PGE.