Artykuł

„Obronimy Turów!” – zapewnia prezes Dąbrowski. ZOBACZ nowy spot PGE

Bezpieczeństwo energetyczne

Trwa walka o zapewnienie dalszego funkcjonowania kopalni Turów, która odgrywa – wraz z elektrownią – kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. W nowy spocie zaprezentowanym przez PGE Polska Grupa Energetyczna nie tylko podkreślono znaczenie kompleksu, ale przypomniano również zachowanie polityków obecnej opozycji.

Jak już informowaliśmy niespełna dwa tygodnie temu, do Naczelnego Sądu Administracyjnego złożone zostało przez PGE GiEK zażalenie na postanowienie w sprawie Kopalni Turów. Wcześniejsze, skandaliczne orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, wydane jednoosobowo, naraża bowiem bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz może pozbawić środków utrzymania dla tysięcy rodzin pracowników kopalni.

Zażalenie PGE GiEK na postanowienie ws. Turowa. Sprawą zajmie się Naczelny Sąd Administracyjny

„Jest to odpowiedź spółki na wstrzymanie, z rażącym naruszeniem przepisów prawa, przez WSA w Warszawie wykonania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej przez GDOŚ we wrześniu 2022 r. Decyzja środowiskowa została zaskarżona przez organizacje m.in. z Niemiec i Czech” – podkreślono w komunikacie PGE GiEK. – „Wydane jednoosobowo postanowienie uderza nie tylko w bezpieczeństwo energetyczne kraju, ale również w pracowników kompleksu turoszowskiego i w mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska”.

Najważniejsza jest jednak stanowcza deklaracja prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego, która pada na końcu najnowszego spotu przygotowanego przez PGE: „Obronimy Turów! Obronimy Polskę!”.

ZOBACZ SPOT