Artykuł

Kierunek „energetyka jądrowa” wraca na Politechnikę Śląską. Uczelnia zaprasza na dzień otwarty

Bezpieczeństwo energetyczne

Autor: PKEE

Władze Politechniki Śląskiej podjęty decyzję, aby po latach nieobecności przywrócić na uczelni kierunek „energetyka jądrowa”. Przyszli studenci mogą zapoznać się ze szczegółami biorąc udział we wtorek (16 stycznia) w dniu otwartym na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki.

W Polsce ruszył program budowy elektrowni jądrowych, a przecież wraz z ich powstaniem potrzebne będą kadry wykwalifikowanych specjalistów, którzy wezmą zajmą się ich funkcjonowaniem.
Dlatego Politechnika Śląska postanowiła odpowiedzieć na te potrzeby i przywróci kierunek „energetyka jądrowa”, który wesprze tego typu inwestycje.

„Reaktywacja kierunku kształcenia jest naturalną odpowiedzią naszej uczelni na potrzebę stopniowego zastępowania konwencjonalnych źródeł energetycznych źródłami bezemisyjnymi, a więc i na rynkowe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych absolwentów uczelni” – podkreśliła uczelnia.
We wtorek (16 stycznia 2024 r.) na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej odbędzie się Dzień Otwarty Energetyki Jądrowej.

„Wydarzenie, które zaadresowane jest przede wszystkim do studentów oraz kandydatów na studia, będzie okazją do zapoznania się z kierunkiem kształcenia Energetyka Jądrowa, który po latach nieobecności wraca na naszą uczelnię”podkreślono.

Podczas Dnia Otwartego przewidziano dyskusję o kluczowych zagadnieniach dotyczących energetyki jądrowej. Zaplanowane są chociażby panele poświęcone tematom:
– Kształcenie na kierunku Energetyka Jądrowa w Politechnice Śląskiej;
– Wartość europejskiej oferty jądrowej dla polskiej transformacji energetycznej;
– Moja randka z Atomem to nie „randka w ciemno” czyli dlaczego należy i warto studiować energetykę jądrową;
– Rola PAA w Programie Polskiej Energetyki Jądrowej oraz rozwój kadr na potrzeby licencjonowania elektrowni jądrowych.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ