Artykuł

„Fotobalkonika” – coraz popularniejsza forma oszczędzania: energii i pieniędzy

fotobalkonika, zdjecie balkonu

Bezpieczeństwo energetyczne

Autor: PKEE

fotobalkonika, zdjecie balkonu

Fotobalkonika pozwala na przekształcenie własnego balkonu w miejsce, w którym będzie wytwarzana energia elektryczna, a dzięki temu oszczędzić nawet do 40% na rachunkach w skali roku. „To innowacyjne rozwiązanie, które ma potencjał zmienić rodzaj energii elektrycznej, z jakiej korzystamy w naszych domach” – podkreśla Aleksander Chołodnicki, dyrektor Departamentu Marketingu i Produktów Energi Obrotu.

Jak zwraca uwagę spółka, w obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku hurtowym, coraz więcej osób i przedsiębiorstw szuka sposobów wykorzystania energii odnawialnej i obniżenia kosztów opłat za prąd. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie fotobalkonika.

„Usługę dostawy, montażu i próbnego uruchomienia instalacji fotowoltaicznej na balkonach posiada w swojej ofercie Energa Obrót. Wycenę inwestycji oraz indywidualnie dopasowaną ofertę klient otrzymuje zupełnie za darmo. System montażowy paneli fotowoltaicznych na balkonie daje możliwość montażu pod kątem 90 stopni, równolegle do balkonowych barierek. System posiada wszelkie certyfikaty zapewniając bezpieczny i profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych” – tłumaczy Energa.

Z kolei dyrektor Chołodnicki zapewnia:

„Fotobalkonika to innowacyjne rozwiązanie, które ma potencjał zmienić rodzaj energii elektrycznej, z jakiej korzystamy w naszych domach. Dzięki niemu można zmniejszyć zależność od tradycyjnych źródeł, a także przyczynić się do ochrony środowiska. To również doskonała okazja do zaoszczędzenia na rachunkach za prąd. Energa Obrót oferuje różnorodne rozwiązania, które można dostosować do indywidualnych potrzeb”.
Energa zaznacza, że warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie zgody wspólnoty lub spółdzielni oraz gniazdka na balkonie.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ
https://media.energa.pl/pr/824522/fotobalkonika-rozwiazanie-takze-dla-mieszkancow-blokow