Artykuł

Doskonałe wyniki Grupy Energa. Zysk w pierwszym półroczu – niemal półtora miliarda zł!

Bezpieczeństwo energetyczne

Autor: PKEE

Grupa Energa przedstawiła wyniki działalności w pierwszych sześciu miesiącach 2023 r. Są one bardzo dobre. Chociażby zysk netto wzrósł o 35 procent i wyniósł 1,42 miliarda złotych.

„Grupa Energa wzmacnia się przez synergie biznesowe wynikające z integracji z Grupą ORLEN. Świadomość, jak ważna jest transformacja energetyczna determinuje nas do konsekwentnej realizacji założeń strategii ORLEN2030 i dalszego dynamicznego rozwoju inwestycji w sieci dystrybucji energii oraz zero- i niskoemisyjne źródła wytwarzania energii” – podkreśliła Zofia Paryła, prezes zarządu Energa SA.

Dzisiaj czwartek Energa podała, że jej przychody w pierwszych sześciu miesiącach br. wzrosły o 41 proc. rok do roku i wyniosły 13,43 mld zł. EBITDA w tym samym okresie osiągnęła 2,61 mld zł, co oznacza wzrost o 29 rdr.
„W efekcie zysk netto Grupy Energa w I półroczu 2023 roku wyniósł 1,42 mld (wzrost o 35 proc. r/r)” – poinformowała spółka.

Poza tym w tym okresie Grupa Energa wytworzyła ok. 1,7 TWh energii elektrycznej brutto, z czego 53 proc. pochodziło z OZE, głównie hydroelektrowni i farm wiatrowych. Na koniec czerwca br. w Grupie zainstalowanych było około 0,6 GW w odnawialnych źródłach energii, z których w ciągu pierwszego półrocza br. wyprodukowano 921 GWh energii elektrycznej brutto.

Na koniec I półrocza br. spółka miała 3,3 mln odbiorców końcowych energii elektrycznej (Punkty Poboru Energii); w linii Biznesowej Sprzedaż nastąpił wzrost liczby klientów o ok. 61 tys. w ujęciu rdr. Za przyrost bazy klientów odpowiada grupa taryfowa G obejmująca gospodarstwa domowe – wskazała Energa.

Więcej informacji o wynikach Grupy Energa można znaleźć TUTAJ
https://media.energa.pl/pr/818503/ponad-polowa-produkcji-energii-z-oze-i-dobre-wyniki-grupy-energa-w-i-polroczu-2023-roku