Artykuł

#DobreNawykiEnei. Edukacja najmłodszych – jak oszczędzać energię elektryczną

Ceny energii

Autor: PKEE

„W czasie, gdy energia elektryczna jest w centrum uwagi, niezwykle istotne jest edukowanie na temat jej rozsądnego zużywania. Dlatego Enea postanowiła zrealizować akcję edukacyjną skierowaną do wszystkich grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży” – tłumaczy Paweł Majewski, prezes zarządu Enea S.A.

Ma ona przede wszystkim zachęcić do drobnych zmian w codziennym życiu i użytkowaniu sprzętów zasilanych energią elektryczną.
„Dobre nawyki, wprowadzane bez wielkich wyrzeczeń, mogą wpłynąć na innych – być dobrym przykładem i stać się zwyczajem w większej grupie lub w całej społeczności” – podkreśla spółka.

I to jest główny cel nowej akcji edukacyjnej pod hasłem #DobreNawykiEnei. Co ważne – została ona skierowana również do najmłodszych.
Do oszczędzania energii zachęca dwóch bohaterów – Krzyś Elektryk, z którym mogą spotkać się dzieci z przedszkoli i szkół oraz nowa postać – Krzysztof Bystry, który dzieli się swoją wiedzą i radami z pozostałymi odbiorcami kampanii.

„Podczas wirtualnego spotkania z Krzysiem Elektrykiem, który w specjalnej animacji dzieli się wiedzą z najmłodszymi, dzieci dowiedzą się m.in. czym jest prąd, skąd się bierze, jak się z nim obchodzić oraz jak go oszczędzać. Program skierowany jest do dzieci w młodszym wieku wczesnoszkolnym oraz szkolnym (maksymalnie 5 klasa)” – wyjaśnia Enea S.A.
Materiały do samodzielnej nauki są dostępne na stronie www.enea.pl/dobre-nawyki.

„Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem” to również nowa odsłona programu edukacyjnego, który jest realizowany w ramach wolontariatu pracowniczego.

„Dobre nawyki oszczędzania” – wygraj grant dla szkoły

Dla uczniów szkół technicznych, Grupa Enea przygotowała specjalny konkurs, w którym do wygrania są granty. Dla zwycięzców przewidziano nagrodę w wysokości 15 000 złotych, a łączna pula grantów wynosi blisko 40 000 zł. Konkurs polega na nagraniu krótkometrażowego filmu (od 30 sekund do 3 minut), w którym uczniowie przedstawią swoje sposoby na rozsądne gospodarowanie energią. Pomogą w tym rady Krzysztofa Bystrego, który przypomina najważniejsze zasady dotyczące oszczędzania energii.

– Konkurs skierowaliśmy do uczniów szkół średnich technicznych, ponieważ chcemy poznać perspektywę młodzieży na kwestie związane z oszczędzaniem energii elektrycznej. A jest o co walczyć. Szkoły, które znajdą się na liście laureatów będą mogły przeznaczyć granty między innymi na wycieczkę szkolną, wyposażenie sal lekcyjnych, zakup pomocy naukowych czy sprzętu elektronicznego – podkreślił prezes Majewski.

Na zgłoszenia spółka Enea S.A czeka do 22 września. Ogłoszenie laureatów nastąpi do 9 października 2023 r.

Więcej informacji o kampanii edukacyjnej #DobreNawykiEnei można znaleźć TUTAJ